27. 1. 2023

Češky absolvovaly trénink a neskrývají nadšení.

Páteční trénink je minulostí, napětí stoupá.  Na trati nechyběla ani čtveřice českých závodnic, které si pochvalují připravenost trati a neskrývají nadšení z možnosti zazávodit si na domácí sjezdovce.

Největší očekávání fanoušci vkládají do Martiny Dubovské, závodnice, jež letos vybojovala ve Světovém poháru dvě umístění v elitní desítce, poslední dva slalomy ovšem nedokončila.

„Jedou se dva slalomy, nic lepšího jsem si nemohla přát. Za posledními nepovedenými závody se neohlížím, je třeba se dívat dopředu. Trať je připravená skvěle, očekávám skvělou atmosféru, moc se na závody těším," prohlásila třinecká rodačka.

Do koloběhu Světového poháru se po zranění vrací Gabriela Capová. „Koleno upřímně ještě trošku pobolívá, takže závod bude takový křest ohněm. Ale sjezdovka drží, mám na ni výborné vzpomínky, vždyť jsem tu zajela svůj nejlepší výsledek," těší se devětadvacetiletá lyžařka.

Součástí sobotního závodu budou ještě další dvě Češky, Adriana Jelínková a debutantka Klára Gašparíková.

„Trať nabízí prostor pro agresivní jízdu. Slalom není mojí nejsilnější disciplínou, ale zabojuju," prohlásila Jelínková, jež ještě loni závodila za barvy Nizozemska. „Trénink byl skvělý a už se nemůžu dočkat závodu. Naposledy jsem tu byla jako předjezdec a teď si zazávodím naostro," doplnila v ohlasech po tréninku Gašparíková.

Táhnou nejen Češky. Velkým lákadlem je i Petra Vlhová, slovenská sportovkyně roku a vítězka doposud posledního konaného slalomu ve Flachau.

„Mám na toto středisko výborné vzpomínky, vyhrála jsem tu, stála jsem tu na pódiu. Vítězství ve Flachau pro mě bylo velmi důležité, sezóna je zatím nahoru dolů a konečně přišlo vítězství," řekla aktuálně třetí žena hodnocení Světového poháru.

FIS Partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Institucionální partneři

Lokální partneři

Top