29. 1. 2023

Dürrová odložila oslavy Shiffrinové, Dubovská vybojovala elitní dvacítku

Druhý slalom ve Špindlerově Mlýně vyhrála Lena Dürrová. Jednatřicetiletá Němka zazářila hlavně ve druhém kole, kde stáhla manko na Mikaelu Shiffrinovou a pokořila ji o šest setin, Američanka tak rekordní 86. vítězství ve Světovém poháru nezískala. Z Češek bodovala 18. Martina Dubovská.

Do závodu vystartovala Mikaela Shiffrinová s šestkou. Od prvních mezičasů držela čísla v zelených hodnotách, fantasticky zvládla hlavně druhou polovinu trati a nejbližší soupeřce Dürrové nadělila 67 setin.

Za zmínku stojí i perfektně zvládnutá jízda v podání Zrinky Ljutićové. Devatenáctiletá Chorvatka udržela agresivní pojetí od startu do cíle, odměnou jí bylo třetí místo a manko 85 setin.

Na slušný výsledek zadělala Martina Dubovská. Česká jednička zaznamenala celkově 14. nejrychlejší čas a na elitní desítku ztrácela necelé čtyři desetiny.

Další české lyžařky brány druhého kola neotevřely. Adriana Jelínková skončila šestá pod čarou, sestry Sommerovy s Klárou Gašparíkovou se umístily v páté desítce a Gabriela Capová jízdu nedokončila.

Martina Dubovská na kýženou TOP 10 nedosáhla, naopak si druhou jízdou lehce pohoršila o čtyři příčky na konečné 18. místo. Elitní dvacítku nicméně udržela a zapsala na domácí půdě nejlepší umístění v kariéře.

Vyrovnání rekordu se odkládá. Mikaela Shiffrinová neudržela náskok téměř sedmi desetin a v cíli se rozdílem šesti setin musela sklonit před německou sokyní Lenou Dürrovou. Třetí příčku udržela Zrinka Ljutićová, pro níž se jednalo o první bednu ve Světovém poháru.

„Je to skvělý pocit. V horní části trati jsem udělala menší chybu, ale dokázala jsem získat rychlost zpět a udržet ji až do konce," prohlásila šťastná vítězka.

Mikaela Shiffrinová sice nevyrovnala rekordní počet vítězství, ale dosáhla alespoň na dílčí úspěch, druhým místem si zajistila zisk malého křišťálového glóbu.

FIS Partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Institucionální partneři

Lokální partneři

Top