28. 1. 2023

Shiffrinová se přiblížila rekordu, Dubovská ve třetí desítce

Sobotní slalom ve Špindlerově Mlýně opanovala největší favoritka Mikaela Shiffrinová. Američanka zvítězila rozdílem šesti desetin před Lenou Dürrovou, třetí skončila Wendy Holdenerová. Martina Dubovská otevírala třetí desítku výsledkové listiny.

Mikaela Shiffrinová v prvním kole jasně ukázala, že to s útokem na vyrovnání rekordu Ingemara Stenmarka v počtu vítězství myslí vážně. Americká královna alpského lyžování předvedla rychlou bezchybnou jízdu, které nedokázala konkurovat žádná ze soupeřek.

Velmi dobrým výkonem se prezentovala Lena Dürrová, tato německá slalomářka ztratila pouze 29 setin na nejrychlejší ženu prvního kola a vybudovala si náskok 17 setin na třetí v pořadí Petru Vlhovou.

Česká jednička Martina Dubovská bojovala s nástrahami první trati statečně, ale ve finále určitě očekávala lepší výsledek. Zapsala 28. nejrychlejší čas a o postup se musela strachovat do posledních chvil.

Další tři Češky se mezi postupovou třicítku nevešly. Blízko byla Adriana Jelínková, jíž chybělo pouhých pět setin. Gabriela Capová s Klárou Gašparíkovou první kolo nedokončily.

Martina Dubovská ve druhém kole zabojovala a navzdory pomalejší závěrečné pasáži si polepšila o sedm příček na konečné 21. místo.

Na čele se žádné překvapení nekonalo. Mikaela Shiffrinová úřadovala i ve druhém kole, závod ovládla s náskokem šesti desetin na Lenu Dürrovou. Stupně vítězek doplnila Švýcarka Wendy Holdenerová, jež mimo bednu vyšoupla fanoušky mohutně podporovanou Petru Vlhovou.

„Cítím se zde skvěle. Musím pochválit připravenost tratě, parádní atmosféru, je pro mě ctí závodit na tomto místě. Za vyrovnáním rekordu se neohlížím. Soustředím se na vše, jen ne na počty, které mě akorát znervózňují," řekla vítězka sobotního závodu a aktuální královna ženského alpského lyžování.

Kompletní výsledky závodu naleznete ZDE.

FIS Partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Institucionální partneři

Lokální partneři

Top