11. 12. 2022

Dubovská v Sestriere poprvé v sezóně v TOP10.

Martina Dubovská zaznamenala v italském Sestriere nejlepší výsledek aktuálního ročníku Světového poháru. V dnešním slalomu si dojela pro 10. místo. Závod ovládla Švýcarka Holdenerová. Slalomářky teď čeká vánoční pauza, další závod se pojede na konci prosince v rakouském Semmeringu.

Závod v italském Sestriere začal v 10:30 a česká slalomová jednička se na jeho trať vydala se startovním číslem 9. Po prvním kole ji patřilo průběžné 12. místo. Ve vedení byla Slovenka Vlhová. 

O tři hodiny později bylo v italském středisku na programu závěrečné druhé kolo. Dubovská zvládla svou jízdu bez výrazného zaváhání a po projetí cílem byla na 3. místě. V konečném pořadí si dojela pro 10. místo. Tím rodačka z Třince vylepšila doposud nejlepší výkon sezóny, kterým bylo 13. místo z finského Levi. Jedná o její šesté umístění mezi nejlepší desítkou slalomu ve Světovém poháru v kariéře.  

„Jsem moc ráda, že jsem zase v TOP10. Trať byla opravdu náročná. Místy byla rozbitá, jinde zase ledová. To na tom bylo asi nejtěžší. Určitě je na čem dál pracovat. Hlavně na těch posledních úsecích," hodnotila Dubovská po závodě.

„Teď nás čeká cesta domů. Doufáme, že stihneme letadlo, jelikož jsou na silnicích dopravní zácpy. Pak budeme trénovat buďto na Slovensku nebo v Záhřebu. Teď si chci ale trošku odpočinout po tom měsíci plném cestování," přiblížila Dubovská své nadcházející plány. 

Vítězkou závodu se stala Švýcarka Holdenerová, druhou příčku obsadila Američanka Shiffrinová a třetí místo patří Slovence Vlhové.

Slalomářky teď čeká v rámci kolotoče Světového poháru vánoční pauza, dalším závodem bude slalom v Semmeringu, který se pojede 29. prosince. 

FIS Partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Institucionální partneři

Lokální partneři

Top