24. 10. 2022

Martina Dubovská otevřela sezónu 13. místem

Slalomářky vstoupily do nové sezóny Světového poháru sobotním závodem ve finském Levi. Na startu byly i dvě české závodnice – Martina Dubovská a Elese Sommerová. Česká slalomová jednička Dubovská, která ve Finsku vloni 6. místem vytvořila své dosavadní maximum ve SP, obsadila v dnešním závodě 13. místo. Sommerová nedokončila první kolo. Závod ovládla Američanka Mikaela Shiffrinová. Zítra je v Levi na programu druhý slalom.

Nadějné první kolo pro Dubovskou, Sommerová mimo hru

Sobotní závod v Levi doprovázela mírná mlha, která se držela přímo nad tratí. Martina Dubovská vstupovala do úvodního ženského závodu letošního ročníku Světového poháru se startovním číslem 16.  Skvěle zvládla úvodní rovinatou část tratě, na prudkém si svou jízdu pohlídala a po prvním kole byla na děleném třináctém místě společně s Norkou Minou Fürst Holtmannovou a Rakušankou Chiarou Mairovou. Na průběžně vedoucí Němku Lenu Dürrovou ztrácela 1 vteřinu a 55 setin.

„Na první závod sezóny jsem se moc těšila. Podmínky v Levi jsou opravdu skvělé. Trať je v takovém stavu, že je jedno, jestli jedete s jedničkou nebo třicítkou," řekla Dubovská. V šesté desítce startovala i druhá česká zástupkyně, Elese Sommerová. Jednadvacetiletá reprezentantka však v přechodu do prudkého chybovala a vyřadila se tak z bojů o postup do druhého kola. 

Shiffrinová královnou Levi. Dubovská ví, na čem zapracovat

Druhé kolo startovalo ve 13:00. Martina Dubovská navázala na výkon z kola prvního a svou třináctou příčku udržela.

„Myslím si, že ta úvodní pasáž mi sedla v obou kolech, ale vím, že mám trošku rezervy ve strmé části a nájezdu na rovinu. To musím vylepšit. S týmem se podíváme na video a nějak to zanalyzujeme, aby to zítra bylo lepší," komentovala rodačka z Třince. 

„Jsem velmi ráda, že hned první závod vyšel na umístění v TOP15. Určitě mě to utvrdilo i v tom, že nový materiál i nový servisman fungují a všechno je na dobré cestě."

Vítězkou závodu se stala Američanka Mikaela Shiffrinová, která si připsala celkově 75. vítězství ve Světovém poháru. O 16 desetin za ní skončila druhá Švédka Anna Swenn Larssonová, třetí místo bere Slovenka Petra Vlhová. 

Zítra je v Levi na programu druhý slalom. Závod začíná v 10:15, druhé kolo poté následuje ve 13:15. Živě můžete sledovat na stanicích ČT Sport nebo Eurosport 1. 

FIS Partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Institucionální partneři

Lokální partneři

Top