24. 1. 2023

Přípravy Světového poháru ve Špindlu vrcholí!

Přípravy Světového poháru ve Špindlu vrcholí! Organizátoři chtějí i díky bohatému programu překonat ten předcházející

Pondělní tisková konference v Praze přinesla pozitivní zprávy směrem k blížícímu Světovému poháru alpských lyžařek ve Špindlerově Mlýně. I díky návratu chladnějšího počasí budou mít závody tu pravou zimní atmosféru. Organizátoři jasně hlásí: jsme připraveni!

Světový pohár se vrací do Špindlerova Mlýna po čtyřech letech, naposledy zde nejlepší lyžařky světa závodily v obřím slalomu a slalomu v březnu roku 2019. Tehdy se do Špindlu přijelo podívat téměř 19 000 diváků.

Tentokrát se měly závody konat začátkem února, nakonec byl českému středisku přiřazen termín 28. a 29. ledna 2023. Změny zaznamenal i program. Nejprve se měly jet obří slalom a slalom, před pár dny bylo rozhodnuto, že obří slalom bude nakonec nahrazen ještě jedním slalomem.

„Chtěl bych poděkovat Romanu Kumpoštovi a jeho diplomacii na půdě FIS, díky které se nám podařilo uhájit, sice jiný, ale termín v kalendáři ženských světových pohárů pro tuto sezónu. Myslím si, že ten největší kredit patří právě jemu," uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

Největším lákadlem pro fanoušky lyžování budou bezpochyby Američanka Mikaela Shiffrinová a Slovenka Petra Vlhová, které si rozdělily triumfy právě na posledním krkonošském klání v roce 2019. Česká republika bude mít v závodech hned šest zástupkyň. Kromě domácí slalomové jedničky Martiny Dubovské se představí i Gabriela Capová, Elese Sommerová, Adriana Jelínková, Celine Sommerová a Klára Gašparíková.

„Těmi nejlepšími zárukami jsou právě Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová. Jejich rivalita a soupeření opět nabídne výjimečné okamžiky. Kromě tradičního doprovodného programu, ať už to bude DJ nebo koncerty, si chceme významně připomínat také výročí 120. let od založení svazu. Myslím, že lidé na místě budou mít možnost si užít i spoustu zábavy a hlavně sníh, který jsme v posledních týdnech moc neviděli," řekl Trávníček.

Právě teď ve Špindlerově Mlýně vrcholí přípravy a ladí se poslední detaily. „Z největších staveb máme za sebou téměř všechno a začínají se dotahovat detaily tak, abychom byli v pátek připraveni s celým areálem na závody. Snažíme se vše dělat tak, aby byl svěťák ještě lepší než v roce 2019. I přes komplikace s počasím si myslím, že se nám to podaří. Organizačně nám pomáhají i kolegové ze Slovenska, kteří se podílejí na svěťáku v Jasné. Jsme na sebe nároční a chceme laťku neustále posouvat dál," uvedl šéf organizačního výboru Max Gottfried.

„Sjezdovka a areál se probouzí do absolutní zimy. Jsou zasněžené stromy, sjezdovky, takže atmosféra úplně skvěle lyžařská. Připravenost sjezdovky bude stoprocentní a stejně tak stoprocentní bude připravenost areálu samotného tak, aby každý den pojal na dojezdu denní kapacitu 10 000 fanoušků. Dokončujeme tribuny a veškeré zázemí, abychom mohli zabezpečit návštěvníkům ten nejlepší zážitek," uzavírá René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

FIS Partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Institucionální partneři

Lokální partneři

Top